Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme s tou druhou je v našich silách něco udělat.

V JEDEN DEN - PO CELÉ ČR - DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM 7.ROČNÍK - SNĚHULÁCI 2019 CHCI SE ZAPOJIT
Sněhuláci
AKTUÁLNĚ PŘIHLÁŠENO 139 STAVITELŮ / ŠKOL, FIREM A NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ
LOŇSKÝ ROK: 190 STAVITELŮ

O nás

Kola pro Afriku, o.p.s. - Společnost Kola pro Afriku o.p.s., byla založena 23. 1. 2012 v Ostravě Romanem Posoldou a Richardem Gazdou. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Lidé v ČR darují kola, která již nepotřebují, a ta společnost Kola pro Afriku, o.p.s., dopraví do africké Gambie. Iniciátoři celého projektu Kola pro Afriku se nechali inspirovat anglickou společností Joly Rider, která kola do Gambie již řadu let vozí. Jeden ze zakládajících členů pro tuto organizaci pracoval a získal tak zkušenosti, které pomohly tuto iniciativu realizovat u nás. Aktuálně jsme převezli do Gambie již 22 kontejnerů s koly, která byla přidělena cca 8000 dětem. Kromě toho jsme podpořili projekt Safe elephants a poslali kola strážcům afrických národních parků, založili jsme charitativní obchody, zapojujeme do aktivit lidi s hendikepem či se stíženou možností uplatnit se na trhu práce, dáváme práci vězňům, organizujeme akce ve spolupráci se školami.... Více o našich aktivitách najdete na www.kolaproafriku.cz
 
 
 
 
Gymnázium, Ostrava -  Hrabůvka, p.o., je škola s šedesátiletou tradicí a velmi přátelským klimatem, na němž se podílí přibližně 600 studentů čtyřletého i osmiletého studia a zhruba 50 členů pedagogického sboru v čele se skvělou paní ředitelkou Mgr. Šárkou Staníčkovou. Ta razí heslo Otevřená škola. 
Jsme tedy otevřeni různým novým podnětům, metodám výuky, aktivitám. Z tohoto důvodu také vymýšlíme a organizujeme různé akce, velmi často ve spolupráci s našimi studenty.  A právě ve spolupráci s nimi vzniká i řada charitativních akcí, v poslední době hlavně pro Kola pro Afriku:
  • Běhy pro Afriku
  • Odpoledne v rytmu Afriky
  • Sněhuláci pro Afriku 2013 v Ostravě
  • Vánoční řětěz pro Afriku 
  •  celorepublikoví Sněhuláci pro Afriku 2014, 2015, 2016, 2017, 2018
  • Tretra pro Afriku
  • pomoc v půjčovně kol při Colours of Ostrava
  • a nyní Sněhuláci pro Afriku 2019

Zapojili jsme se také do projektu Think Big, v němž naši studenti taktéž uspěli. Aktivit na naší škole je spousta, pro všechny, kdo by se o naší škole, skvělých studentech i pedagogickém sboru, a hlavně o šíři našich počinů od soutěží, přes robotické , dramatické, zdravotnické, sportovní a jiné kroužky, až po velké projekty, jichž se účastníme, chtěli dozvědět více, jsou určeny stránky www.ghrabuvka.cz Tam o nás najdete všechno v plné parádě.

 

 
 

Sněhuláky pro Afriku organizuje Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, p.o. a Kola pro Afriku, o.p.s.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI AKCE

partner akcepartner akcepartner akcepartner akcepartner akcepartner akce